fbpx

Speaker: Josef Hajkr

Publikoval admin v

Ing. Josef Hajkr, Ph.D., MBA, vystudoval Fakultu stavební VUT v Brně v oboru technologie staveb a doktorské studium v oboru ekonomika a řízení podniku. Je absolventem MBA studia na Nottingham Business School, UK. Zástupce Registered Education Provider (R.E.P.) SHINE Consulting u Project Management Institute (PMI®). Certifikovaný senior projektový manažer (IPMA Level B®) a jeden ze zkoušejících dle International Project Management Association (IPMA). Project Management Consultancy First Assessor pro ČR.

Spoluautor Národního standardu kompetencí projektového řízení podle IPMA. Prezident Společnosti pro projektové řízení ČR (2012-2015). Absolvent Intenzivního tréninku koučů Results Coaching Systems. Lektor Executive MBA programu na Brno Business School (1994-2015) a lektor MBA studia SAMBA (od roku 2018).  Praxe od roku 1994 jako manažer, lektor a konzultant se zaměřením na oblast projektového řízení. Managing director SHINE Consulting. Více na: http://cz.linkedin.com/in/josefhajkr

Anotace speaku:

„Jednou z výzev jak systematicky formovat kmenovou firemní kulturu, kde lidé cítí radost z práce, je změna způsobu vzájemného oceňování lidí. Vystoupení ukazuje příběh SHINE, kdy prvotním záměrem bylo spravedlivě rozdělovat finanční odměny za projektovou práci. Výsledkem našeho úsilí ale bylo něco mnohem zajímavějšího a přínosnějšího. Vytvořili jsme sociální hru, ve které peníze ustoupily do pozadí. Nejenom jsme zrychlili práci našeho týmů na projektech, změnách a inovacích, ale zejména jsme podpořili prostředí skutečné spolupráce. Získali jsme tak mnohem víc a náš příklad může být inspirací pro další.“

O čem vystoupení bude:

Projektovým řízením se profesionálně zabývám 25 let. Budu sdílet reálnou případovou studii SHINE Consulting, kde jsem v pozici leadra od roku 2002. Případová studie je důkazem zásadní změny přístupu od „podpořme motivaci tím, že spravedlivě a transparentně rozdělíme projektové bonusy“ k otevřené, svobodné kultuře, kde je mnohem důležitější vzájemné ocenění v týmu. Na nový způsob jsme přešli v roce 2014. Máme tak 5 let reálných zkušeností z praxe. Dnes již funguje celá firma v novém systému. Používáme tento princip nejenom na zakázkové projekty, ale řešíme tím i celou oblast marketingu, obchodu a zejména zlepšování. Gamifikace: Fakticky jsme vytvořili sociální hru. Vystoupení ukáže, jak tuto hru hrajeme. Navíc máme velice zajímavá data o tom, jak lidé spolupracují, co se jim daří. Tato data vizualizujeme pomocí nástroje business intelligence.

Vystoupení je přímou demonstrací toho, jak v praxi funguje to, o čem hovořil Dan Pink na TED v roce 2009 o překvapivých vědeckých poznatcích o motivaci:

Kategorie: Aktuality

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *