fbpx

Speaker: Ondřej Lánský

Publikoval admin v


PhDr. Ondřej Lánský, PhD. je sociolog a sociální filosof. Ve své práci se soustředí na rozvíjení kritické teorie soudobé společnosti, sociální teorii, politickou filosofii a sociologické myšlení. Ve svých textech a odborných výstupech se zaměřuje na témata postkolonialismu, sociologie práce, politické sociologie a na analýzy sociální struktury. V roce 2015 vydal monografii „Je třeba zavrhnout liberalismus? K jednomu problému modernity“.

V roce 2018 vyšla kniha o teorii elit, kterou editoval: „Materiály k teorii elit: Od klasiků do sedmdesátých let 20. století“. V současné době působí na Filosofickém ústavu Akademie věd České republiky a přednáší na Technické Univerzitě v Liberci a na Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy v Praze. V jarním semestru 2017 působil jako hostující stipendista Fulbrightovy nadace na Rutgers University v New Jersey (USA) na pozici Fulbright-Masaryk Visiting Scholar. V letech 2013 až 2015 vedl katedru filosofie na Technické Univerzitě v Liberci.

Na konferenci představí příspěvek, ve kterém provede srovnání různých historických modelů práce: otroctví, placené práce a prekarizované práce.

Kategorie: Aktuality

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *