fbpx

KONFERENCE HLEDÁNÍ ZTRACENÉHO SMYSLU PRÁCE

24. a 25. října 2019, Praha

Propojujeme filozofickou antropologii s byznysem a pokládáme otázku: Jaký je dnes vlastně smysl práce? Zveme vás na konferenci o filosofických, sociálních, ekonomických a praktických aspektech smyslu práce, štěstí a emancipaci člověka. Příspěvky přednesou špičkoví filozofové, studenti, influenceři i vlastníci firem.


PROČ? JE TO VÝZVA!

Filozofická antropologie představuje truhlici, v níž je ukrytý poklad. Otázky, které trápí dnešního HRistu i dělníka, nejsou nové. My jsme jen odpovědi na ně nahradili čtvrtletními výkazy či všemocnou neviditelnou rukou trhu. Z lidí se tak staly mechanické součástky. Nyní ale lidstvo dospělo do fáze, kdy je smysluplné vznést požadavek: „Já chci být skutečný člověk, ne stroj!“ Tento požadavek ve 21. století zásadně změní trh, pojetí práce, podobu organizací i naše chápání sebe sama. Jak? Pojďme se nad tím společně zamyslet.

Radek Holodňák, organizátor konference


KDE SE KONFERENCE KONÁ?

Konference se bude konat v prostorách Kulturního zařízení Domovina v Holešovicích

Adresa:

Na Maninách 1525/32a
Praha 7 – Holešovice
170 00

Oficiální web KZD


TŘI DŮVODY, PROČ VÁM NESMÍ KONFERENCE UTÉCT

Unikátní setkání byznysu a vědy, které nemá ve středoevropském prostředí obdoby.

Možnost zdarma slyšet přednášky významných českých filozofů i influencerů z podnikatelské oblasti.

„Potká se takhle filozof, dělník a manažer HR…“ To bude vtipů, které pak můžete vyprávět v práci!


NA KOHO SE MŮŽETE TĚŠIT

na konferenci vystoupí například
Michal Šrajer

Michal Šrajer

Chief Happiness Officer, stestivpraci.cz

První český "Chief Happiness Officer", který si dal za úkol dosáhnout toho, aby lidi práce naplňovala. Spoluzakládat vývojářské studio Inmite, které před čtyřmi lety koupil Avast. Po cestě kolem světa se vrátil do ČR s vizí pomoci co nejvíce lidem k tomu, aby měli možnost čas v práci trávit plnohodnotně a smysluplně. Nastartoval projekt stestivpraci.cz, organizuje mezinárodní konferenci Happiness@Work a pomáhá firmám směřovat ke štěstí v práci.

František Novosád

František Novosád

filozof, Slovenská akademie věd

Významný slovenský filozof, historik filozofie a překladatel. Je vedoucím Oddělení sociální filozofie Filozofického ústavu Slovenské akademie věd. Specializuje se na dějiny filozofie 19. a 20. století a výzkum sociální filozofie. Ve své dosud poslední knize se věnuje otázce, proč je i dnes třeba nezapomínat na filozofii Karla Marxe.

Radek Majer

Radek Majer

filantrop a investor, TTC TELEPORT

Na počátku 90. let zaváděl Internet do ČR. Dnes je evangelizátorem nových směrů v řízení společností, svobody v práci a smysluplného podnikání. Působí ve firmě TTC TELEPORT, kde nemají nadřízené ani podřízené, kde všechny informace jsou otevřené a všem dostupné a kde si lidé svou výplatu rozdělují podle svých pravidel.

Michael Hauser

Michael Hauser

Filozof, Akademie věd ČR

Doc. Michael Hauser, Ph.D. působí ve Filosofickém ústavu Akademie věd ČR a přednáší na Pedagogické fakultě UK v Praze. Zabývá se kořeny krizových momentů současné politiky, kultury, ekonomiky a emancipačními koncepcemi budoucnosti. Je zakladatelem SOK-Sdružení pro levicovou teorii, které usiluje o rozvíjení levicové teorie v českých zemích a o vzájemný dialog mezi filosofií, sociologií a ekonomií.
Na konferenci přednese příspěvek 'Práce ve světě neoliberálních přízraků'.

Tomáš Vránek

Tomáš Vránek

CEO, ICE Industrial Technology s.r.o.

Tomáš svými nápady a idejemi přispěl k vybudování jedné z nejrychleji rostoucích firem v oblasti průmyslové automatizace. Ze startupu vyrostlo ICE Industrial Services do velikosti sto zaměstnanců a 200 milionů Kč tržeb během pěti let. Neobešlo by se to bez toho, že zaměstnanci ICE dbají na udržení hodnot, jako je svoboda a kreativita, a vytvářejí tak společný prostor pro profesionalitu, laskavost a zábavu. Chtějí se tak do roku 2025 stát evropskými leadery v oblasti průmyslové automatizace.

Petr Skondrojanis

Petr Skondrojanis

analytik, cocuma.cz

Jeho cílem je prezentovat na trhu práce firmy s výjimečnou firemní kulturou. COCUMA není jen seznam, na kterém si každá firma může koupit místo a "brandovat". Objevit se v soupise s sebou nese podstoupit hloubkovou analýzu firemních vztahů a procesů. V jejich rámci za sebou má 2500 hodin pohovorů o štěstí v práci.

AKTUALITY

Co se právě teď chystá?

Konference se stěhuje do Holešovic!

Většina z vás to již zřejmě zaznamenala díky Facebooku, případně skrze náš newsletter, ale pro všechny případy ještě jednou: s velkou radostí vám oznamujeme, že jsme pro konferenci našli kapacitně odpovídající prostory. Datum se nemění, Číst více…

Speaker: Petr Skondrojanis

Petr Skondrojanis je hlavou projektu COCUMA, jehož cílem je prezentovat na trhu práce firmy s výjimečnou firemní kulturou. Když se podruhé vydal do vod náboru zaměstnanců, rozhodl se, že už nehodlá nadále „prodávat lidi“. COCUMA Číst více…

Speaker: Tomáš Vránek

Tomáš svými nápady a idejemi přispěl k vybudování jedné z nejrychleji rostoucích firem v oblasti průmyslové automatizace. Ze startupu vyrostlo ICE Industrial Services do velikosti sto zaměstnanců a 200 milionů Kč tržeb během pěti let. Číst více…